e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Mektup 30

28 Mart 1957, Manchester

Dostuma,

Mektubunu aldım, orada neler olduğuyla ilgili detayları bana yazan sadece sen olduğundan tüm sorularına cevap vereceğim.

Çocukların nerede öğrenmeleriyle ilgili olarak, Hassidim semineri uygundur, çünkü Hassidim seminerinde en azından cennet korkusuyla güvende olursun.

Zohar’dan pay satın almakla ilgili olarak, bu konuyla ilgilenmiyorum. Kendime göre pek çok nedenim olsa da, sana bir tanesinden bahsedeceğim. Bir şey yaptığın zaman ya maneviyatta ya da maddesellikte yarar sağlamalısın. Burada maddesellik ve para söz konusu, dünyada başka iyi şeyler var, bu nedenle bundan kaçınıyorum çünkü parayla ilgili bir arzum yok. Maneviyat, yani Zohar’ın Sulam yorumu söz konusu olduğunda, benim zaten bu kitaplarda önemli bir payım var, çünkü Tora beni iki payla ödüllendirdi. Tora yasasında sadece dört mirasçı var ve ben iki payı hak ediyorum… Bu nedenle satın almaya ihtiyacım yok, yani hak ettiğimin bana verilmesi için para vermeye ihtiyacım yok. Bununla ilgili kendime göre sebeplerim var.

Orada neler olduğunun her detayını bana yaz lütfen.

Bayramın Kaşrut’u kutlu olsun,

Baruh Şalom HaLevi Aşlag

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,084