e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Üç Ortak

Not 114

İnsanda üç ortak vardır: Yaradan, babası ve annesi” (Kidduşin 30b).

Sağ”, beyazı veren “baba” olarak adlandırılır. İnsan aşağıdan bir uyanış vermelidir çünkü bu, Kli [kap] yani yokluktur. “Karanlığın içinden ışığın avantajı olarak” kelimelerinin anlamı budur. Anne, kırmızıyı verir yani “sol”, kırmızı ışık anlamına gelir yani bu yolda yürüyemeyeceğimizi gördüğümüz zamandır. Yaradan’a ulaşma yolundan reddedildiğini görünce buna “sol reddeder” denir.

Diğer taraftan, “Sağ yaklaştırır”, yürüyebileceğine inandığında ve Keduşa’da [kutsallık] sahip olduğu her tutuştan memnun olduğundadır ve Yaradan’a teşekkür eder.

Kişi, “sağ” ve “sol”a sahip olduğunda ve aralarındaki mesafeyi görünce, sadece arınmaya geldiği zaman “öz” safhasına gelir. Ancak yapamaz. O zaman, Yaradan ona ruhu verir ve ardından “adam” derecesine ulaşır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,092