e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Gereksinim ve Aşırılık Kuralı

Bir insanın gereksinimleri ancak doğal amaçları doğrultusunda giderilebilir. Her bireyin, bedensel gereksinimleri ve sosyal gereksinimleri vardır. Bedensel gereksinimler, bireyin kendisi tarafından giderilebilir. Varoluş nedenleri yaşamın devamını sağlamaktır. Diğer taraftan, sosyal gereksinimler ancak başkaları tarafından giderilebilir. Varoluş nedenleri toplumun devamlılığını sağlamaktır.

Bireyler sosyal gereksinimlerini bencilce gidermeye uğraştıklarında, bu sonsuz bir “daha da fazlasına ulaşma isteğine” dönüşür. Bu istekse; küresel boyutta, sosyal, ekonomik ve politik dengesizliğe yol açar. Bireyin sosyal gereksinimlerini gidermek için seçebileceği iki yol vardır: Bunu sadece kendisi için ya da tüm insanlık için yapmak. Açıkça görülüyor ki; tüm dünyanın yararına davranmayı amaç olarak seçmek, küresel aşırı üretimi dengeleyerek, her boyutta olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Karakter: Üzücü olan, ne yazık ki, hepimizin aşırılığa olan bağımlılığıdır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,272