e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

198 – Özgürlük

1938 Yılında Duydum

Harut (oyarak işlenmiş), onu Herut (özgürlük) olarak telaffuz edin, Harut olarak  telaffuz etmeyin. Bu yazılmış olan “onları kalbinin çizelgesine yaz,” anlamına gelir. Yazı, karanlık olarak kabul edilen mürekkeple yazılır. Ve kişi yazdığı her seferde, bu, nasıl davranacağı hakkında kararlar alması anlamına gelir ve sonra yazı silindiği zaman, kötü yollarına geri döner. Bu nedenle kişi sürekli yazmalıdır, ancak bu Harut’un formunda olmalıdır, böylece o kalbinde bir Harut (oyma) olacak ve bu yüzden silinmeyecektir.

Ve sonra hemen Herut ödülüne layık görülür. Dolayısıyla Herut için Kli, kalbinde yazılmış olanın ölçüsündedir. Oymanın ölçüsü neyse, kurtuluş da o kadardır. Bunun nedeni ise Kli’nin özü boştur, yazılmış olduğu gibi “kalbim içimde öldürüldü (1). Ve sonra ölüm meleğinden özgür olmakla ödüllendirilir, alçak düzeyde olmak SAM’ın kendisi olduğundan ve bunu tamamen fark etmek ve Yaradan ona yardımcı olana kadar bunun üstesinden gelmek zorundadır.

(1) İbranice’de Halal kelimesi hem öldürmek hem de boşluk /oyuk demektir.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,076