e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Keduşa’nın Yıkımı

Not 106

Bir kişi, tapınağın yıkılması için dua etmelidir ki Keduşa yıkılmıştır ve alçaklıktadır ve hiç kimse bu alçaklığa dikkat etmez yani Keduşa yeryüzüne yerleştirilmiştir ve alçaklığından yükseltilmelidir.

Diğer bir deyişle her biri, kendi faydasını tanır ve bunun çok önemli ve çalışmaya değer olduğunu bilir. Ama ihsan etmek için çalışmaya değmez. Bu, Keduşa’nın yeryüzüne yerleştirildiği, kullanılmamış ve istenmemiş olduğu olarak düşünülmektedir.

Ancak, kişi, Yaradan’dan kendini O’na yakınlaştırmasını talep etmemelidir çünkü bu, insanın küstahlığındandır zira neden o diğerlerinden daha önemlidir? Bununla birlikte, “İsrail meclisi” olarak adlandırılan, Malhut olan kolektif için dua ettiğinde, ruhların toplamı – ki Şehina [Kutsallık] toz içindedir ve kişi, onun yükselmesi için dua eder yani Yaradan, onun karanlığını aydınlatacaktır, daha sonra tüm İsrail’in tamamı da derecede yükselecektir, kolektife dahil olan yalvaran kişi dahil.

Ayrıca, Malhut aşağı derece olarak kabul edilir, aşağı derecede önem anlamına gelir çünkü kimse mantık ötesi meselesinin önemini hissetmez.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,099