e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Baruh Halevi Aşlag (Rabaş) > Kabala Kütüphanesi > Notlar > Kötülüğe Yüz Çevirin ve İyilik Yapın – 2

Kötülüğe Yüz Çevirin ve İyilik Yapın – 2

Not 65

Bir kişi kötülüğe yüz çevirmek istiyorsa, kötülüğü kendisinden uzaklaştırmak için herhangi bir eylem yapmasına gerek yoktur çünkü doğada bir kişinin kendisi hakkında kötü bir şeye dayanamayacağına dair bir kural vardır.

Aksine, bir kişi onun için bir şeyin zararlı ve kötü olduğunu fark ettiğinde ki bu, onun hayatını kaybetmesine neden olabilirdi, hemen o şeye yüz çevirir ve onun alanından uzak durur. Buradan, kötü bir şeyden yüz çevirmenin, kişiye hiçbir çalışma yapmadan geldiğini sonucu çıkar.

Daha ziyade, çalışma, bu şeyin hayatında onunla devam edemeyecek kadar zararlı olduğunu fark etmeye gelmesidir. Buna gelmek için “iyi” ye ihtiyacımız vardır. Tora ve Mitzvot [emirler] ile meşgul olarak ve eksiksiz manevi hayata ulaşmak isteyerek, bir kişi kötülüğün farkına varabilir. Bu farkındalığı elde ettiğinde, doğal olarak kötülükten uzaklaşır. Bu, “iyilik yapma” nın anlamıdır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,287