e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Hayat, Sevgi ve Aile > Kabala ve İlişkiler > İyi Bir İlişkiyi Sürdürmede Kadının Rolü

İyi Bir İlişkiyi Sürdürmede Kadının Rolü

Kadın, erkeğini överek, onun gelişmesine ve ilişkilerinin güçlenmesine yardım eder.

Günümüzde, boşanma oranı hayret vericidir ve ilişkilerin büyük kısmı kısa sürelidir. Bu yüzden, nasıl başarılı bir evlilik sürdüreceğini öğrenmek, insanlar için çok önemlidir.

Kadının, ilişkideki payını nasıl en iyi şekilde yerine getireceğini anlaması için, erkeğin doğasını anlaması gerekir. Böylece, bilgelikle davranabilir ve devam eden, sevecen bir ilişki yaratabilir.

Fakat kadın, erkeğin doğasını anlar hale nasıl gelebilir? Ne de olsa, erkekler ve kadınlar çok farklıdırlar. Aslında, doğru anlayış, doğru hareketlerden kaynaklanabilir. Kadın, erkeğine duyduğu takdiri ifade etmelidir. Kendisi için özel ve fevkalâde biri olduğunu, erkeğin bilmesine izin vermelidir ve bunu sık yapmalıdır! Sonrasında, erkeğin ondan ne istediğini ve aralarında ne tür bir bağlantı olması gerektiğini fark edecektir.

Erkeğin, anne tarzı bir ilgiye, övgüye ve hayranlığa ihtiyacı olduğunu görecektir. Erkeksi, büyük ve “maço” olmasına rağmen, aslında erkeğin anlayış ve şefkate büyük bir ihtiyacı vardır. Eğer bir kadın bunu erkeğe verirse, erkek onu terk edemeyecektir.

Aslında, kadın bir çocuğa nasıl davranıyorsa, bu durum ona benzer. “Sen harikasın, sen büyük bir iş yaptın, sen büyüksün, sen yapabilirsin, sen özelsin, sen tüm dünyadaki en eşsiz insansın – sen, sen, sen…” der kadın erkeğine ve bu, erkeğin onunla kalmasını sağlar.

Fakat en önemlisi, kadın bunu sevgiyle yapmalıdır. Erkek bunu her zaman duymayı arzular, çünkü erkekler gerçekten çocuklar gibidirler ve çoğunlukla kadını bir anne gibi görürler. Bu tür bir ilişki, “dengesiz” gibi görünebilir, ama dengelenecektir çünkü erkeğin, ne kadar büyük olduğunu göstermek için “yükselmek” istemesini sağlayacaktır. Onun bu daha büyük olma arzusunu, olumsuz ve hükümran bir şekilden ziyade, olumlu şekilde uyandıracaktır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,098