e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

MAN Yükseltmek – 1

Not 201

Soru: MAN yükseltmek, bir eksikliği yukarı doğru yükseltmek olarak kabul edilir. Öyleyse, o neden MAN yükseltmeye Mitzvot [emirler] ve iyi işler adı verildiğini yazar?

MAN’a bir “eksiklik” denir. Peki, aşağıdakilerin dünyada bolluk eklemek için neyi eksik? Bir kişi Tora ve Mitzvot ile meşgul olduğunda, Tora ve Mitzvot önce bir kişide MAN yaratır, yani kişi bir eksiklik alır ve Tzimtzum [kısıtlama] yüzünden dünyada gizlilik ve saklanma nedeniyle Tora ve cennet korkusundan yoksun olduğunu görür. O zaman, bir kişi bir eksiklik alır ve bu eksikliği doldurulsun diye yukarı yükseltir. Bu nedenle sonuç olarak, Tora ve Mitzvot aracılığıyla bir insan MAN’ı alır ve MAN yükseltir ve tüm dünyalarda ifşaya neden olur.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,289