e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Hayat, Sevgi ve Aile > Kabala ve İlişkiler > Sanal İlişkiler Hakkındaki Gerçek

Sanal İlişkiler Hakkındaki Gerçek

Sanal İlişkiler kendi hayal gücümüzün ürünüdür.

Günümüzde birçok insan, Facebook gibi sosyal sitelerde, “sanal romantik bağlantılar” yaratıyor. Diğer insanlarla tanışıyorlar, resimler paylaşıyorlar ve hatta sanal eşlerine âşık oluyorlar.

Sanal eşlerimizle kurduğumuz bağ maddi/somut değildir. Bu nedenden dolayı onlara bu kadar çok çekim hissederiz. Bu bağ, fiziksel temastan uzaktır ve hatta bir anlamda “manevi”dir. Fiziksel sınırlamalarla bağlanmadığımız için, istediğimiz kadar hayal kurmaya özgür bırakılırız. Bizim için önemli olan sanal diğerimize, tüm iyi nitelikleri yükleriz ve güya onlarla olan bağımızı “bulutlara” yükseltiriz. Bu bağın ne kadar özel olduğuna, bunun mükemmel sevgiye ulaşmak için bir fırsat olduğuna dair kendimizi ikna ederiz.

Fakat maalesef, bu bir yanılsamadır. İnternet üzerinde, kişinin fiziksel özellikleri gizlidir ve içsel durumları vurgulanmıştır. Biri, istediği her şekilde kendini ifade edebilir, fakat sorun şudur ki, bilmeden bu oyuna daldıkça, gerçeği gözden kaçırırız. Gerçek bir insanla değil de, kendi hayal gücümüzle uğraştığımızı unuturuz.

Birini gerçek hayatta, şahsen gördüğümüz zaman, gerçekten belirli özellikleri olup olmadığını söyleyebiliriz ve bu özelliklerin gerçek olup olmadığını anlayabiliriz. Ancak, İnternet üzerinde sadece (çok dikkatle seçilmiş) bir resim görür, yalan olması muhtemel birkaç satır okur ve tamamen gerçekdışı olan şeyler hayal etmeye dalarız. Fakat sanal eşlerimizle şahsen tanıştığımız anda, bu tatlı fantezi balonu patlar.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,096