e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Michael Laitman > Kabala Kütüphanesi > Korona Virüsü > Koronavirüs – Yaradan Bizi Uçurumdan Önce Durdurdu

Koronavirüs – Yaradan Bizi Uçurumdan Önce Durdurdu

İnsan gelişiminin bir sonraki aşamasını nasıl görmek istersiniz? Yaradan bizlere çok yardımcı oldu, egoizmimiz içinde, tamamen yıkımına neden olduğumuz tüm dünyayı uçurumdan önce durdurdu.

Son anda, Yaradan bizi Koronavirüsün yardımıyla durdurdu, egoizm üzerine kurulmuş eski dünyaya asla geri dönmeyelim diye bizleri sakinleşmeye, rahatlamaya, evde oturmaya ve hayatlarımızı düşünmeye zorladı.

Dünyamızda neleri değiştirmeliyiz ki daha iyi, daha nazik, daha düzgün ve daha adil hale gelsin? Yaradan’dan hep beraber ne talep etmeliyiz? Gerçekten de günümüzde ilk kez Yaradan’ın tüm dünyadaki tüm insanlıkla nasıl ilgilendiğini anlıyoruz.

Bizler aramızdaki bağı düzeltmek istiyoruz ve bu tüm hayatımız belirleyecektir. Herkesle ilgilenebilir ve komşumun ve bütün dünyanın, benim sahip olduğum her şeye sahip olduğunu düşünebilir miyim? Diğerleri ile paylaşmaya ve çocuklarım için olduğu gibi onlar içinde endişelenmeye hazır mıyım? Sonuçta, çocuğumu mahrum bırakmayacağım, ilk önce onun için sağlayacağım yani onu düşüneceğim.

Sevginin kuralı herkese karşı böyle bir tutum gerektirir. Düşüncelerde ve faaliyetlerde yarın başka insanlar olmamız gerektiğini anlıyor muyuz? Böylelikle, toplumumuz ilerleyecektir.

Zorunlu dağıtımdan, bankaların ve işletmelerin sosyalleşmesinden bahsetmiyoruz. Sadece Yaradan’dan insan toplumunu değiştirmesini istiyoruz, böylece her insanın içsel ıslahının dışa doğru yayılması nedeniyle bu, aile içinde, ülkeler arasındaki ilişkilerde bir değişikliğe yol açacaktır. Belki Koronavirüs bu konuda bize yardımcı olacaktır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,273