e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Hayat, Sevgi ve Aile > Kabala ve Kadınlar > Kadının Manevi Edinimi

Kadının Manevi Edinimi

Doğa, hem kadınları hem erkekleri, hâlâ bu dünyada yaşamaya devam ederken, manevilik edinmek zorunda bırakır.

Kadınlar, doğal olarak, günlük yaşamın kaygılarıyla o kadar meşguldürler ki, bazen, maneviliğe ulaşmanın mümkün olup olmadığını merak ederler. Kabala, hem kadınların, hem erkeklerin, ister bilinçli ya da ister zorla olsun, bu dünyaya inerek maddesel bir form almış olan manevi köklerini edinmeye ihtiyaç duyduğunu açıklar.

Bu gezegende varoluşumuz sırasında, ister bu hayatta ya da ister bir sonrakinde olsun, hepimiz manevi kökümüzü edinmeye ve aynı anda, her iki dünyada, dünyalar birmiş gibi var olmaya ihtiyaç duyarız.

Bunu ne kadar önce yaparsak, yaşamlarımız çok daha basit ve daha mutlu olacaktır. Bu yoldan ne kadar fazla kaçınırsak, ebeveynlerinin isteğine direnç gösteren ama sonunda ondan bekleneni yapmaya zorlanan, inatçı bir çocuk gibi, maruz kalacağımız acı çok daha büyük olacaktır.

Manevi kökümüz, edinmemiz gereken amacımızdır. Kabala, bu kökü ve yeryüzündeki varoluşumuzun amacını fark etmemize yardım eder.

Bunu anlar anlamaz, kendimizi aşama aşama, amaçla uyumlamaya başlarız ve hayatımız derhal çok daha dengeli, huzurlu ve güvenli olur.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,283