e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Kadınların Gücü

Kadınlar dünyadaki manevi rollerini yerine getirerek gerçekliği değiştirebilirler.

Kadınlar, ellerinde büyük bir gücün bulunduğunun farkına varmalıdırlar. Onlar bu dünyayı değiştirebilecek olanlardır. Nasıl mı? Aynen ailedeki rollerini anladıkları gibi, dünyadaki manevi rollerini anlayarak ve yerine getirerek.

Kadınlar, doğal olarak aileyi nasıl düzenleyeceklerini, her şeyin nasıl işler olacağını, çocuklarla, kocasıyla ve mutfakla nasıl ilgileneceklerini bilirler. Ailelerini düzenlemeyi bilmeleri ile eşit oranda, dünyanın manevi köklerine uygun olarak nasıl düzenlenmesi gerektiğini bilmeye dair bir içsel yeteneğe sahip olduklarını da anlamalıdırlar. Aynı zamanda şunu bilmelidirler ki, kadınlarda şu güç vardır: erkeklerin kendi isteklerini gerçekleştirmelerini sağlayabilirler.

Görüyoruz ki insanlık küçük bir eve, küçük bir köye dönüşüyor. Erkekler sayısız defa bunun liderliğini yapmayı denediler, ama bunun bize pek faydası olmadı. Dolayısıyla, bugün yüzleşilen sorunlar, öne çıkmak zorunda olduklarını kadınlara hissettirdi. Erkeklerin dinleyeceğini umalım, ancak kadınların ne söyleyeceklerini bilmesi de önemlidir.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,078