e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

37. Mektup

1927, Londra

Ruh eşime, mumu sonsuza kadar yansın,

Tüm mektuplarını aldım. Güçlü ol, büyüyerek güçleneceğiz; korkma ve yılma. Başarı yaklaştığında korku ve yılgınlığın artması senin için bir işaret.

Amerika’ya gidip gitmemenle ilgili soruna karşılık şunu söyleyebilirim ki, Yaradan çalışmasında senin niyetini nasıl ölçeceğimi bilmiyorum. Muhtemelen düşmanların bunu O’nun çalışmasında seni zayıflatan yumuşak bir nokta olarak görür.

İyi amellerin temsilcileri zarar görmez” olmasına rağmen, kişi—Mitzva (iyi amel/emir/ıslah) için gereken zamanı harcamadığında—eğer Mitzva’nın talep ettiğini yerine getirmede kaytarıyor ve zaman kaybediyorsa, Klipot’un tutunmak için bir yeri olur.

Dolayısıyla, kendini test et: Hazırlıklar ve materyal ile başla ve dayanma gücünü gör ve ölç. Çalışmada değilken düşüncelerinin sana zorluk vermesinden ziyade Yaradan çalışması için yapman gerekenlerin akabinde gelen dünyasal meseleleri ret edebiliyorsan, o zaman bilirsin ki güçlüsün, öyleyse Yaradan seni gönderdiği için git, O, yolunu ve çalışmanı kutsayacaktır.

Fakat bağ sırasında ve gerekmedikleri zaman gelen yoğun düşüncelerden uzaklaşamıyorsan, o zaman bu yüce amaç için Yaradan’ın seçtiği kişi sen değilsindir. Tersine merhametli olanın temsilcilerine olması gerektiği gibi arınmaya ve yardımcı olabilecek her şeye tutunmaya ihtiyacın var demektir.

Yehuda

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,099