e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Otur ve Hiçbir Şey Yapma Daha İyi

…Aramızda duranlarla daha fazla kendimi engelleyemeyeceğim, bu yüzden gerçek, açık nasihati deneyeceğim, zira bir kelimenin dünyamızdaki gerçek değerini bilmem lazım. Bu, her zaman benim yolum oldu; Yaratılışın tüm aksiyonlarının içine derinlemesine dalmak, onların değerini kesin olarak bilmek, iyi de olsa kötü de.

Atalarım beni sadece bu sınırla bıraktılar ve zaten bu ölümlü faydasız görüntülerde hazineler buldum, zira tüm bunların gözlerim önüne serilmesinde bir neden var. Sadece ilmin kombinasyonları için yaratılmış olan bunlar her ilmi ve her bilgiyi ifade etmek için müthiş harflerdir.

Öncelikle, bu dünyadaki uyuşukluk özelliğini muhakeme edelim. Genellikle, hiç de kötü ve aşağılanacak bir özellik değildir. Bunun kanıtı bilgelerimizin dediği gibidir, “Otur ve hiçbir şey yapma daha iyi.” Ve mantık ve bazı yazılar bunu reddetmesine rağmen, bunun doğru bir şekilde kesinliğini göstermek için “her ikisi de yaşayan Yaradan’ın sözleridir” kelimelerini sizlere göstereceğim ve her şey yerli yerine oturacak.

Dünyada O’nun etkisi dışında eylem olmadığı elbette açıktır. Ve tüm diğer eylemler, O’nunkinin dışında, eğer kişinin kendisiyle ilgiliyse hiç yaratılmamış olması daha iyi olur. Bunun nedeni, bunun işleri tersine çevirmesidir, zira kişi almaktan ihsan etmeye dönüşmemiştir. Bu bozulmaz bir kuraldır, “ve kişi orada olsaydı, bedel ödetilmemiş olurdu.”

Bu yüzden, yapanı alma formunda olan bir işletimci ya da işlemi tartışmamıza gerek yok, zira bu tamamen boş bir şey ve oturup hiçbir şey yapmamasının daha iyi olduğuna şüphe yok, kişi ya kendisine zarar verir ya da başkalarına. Yukarıda da söylediğimiz gibi bu hiçbir fayda getirmez.

248 organınızdan bazıları bununla ilgili rahatsızlık duyuyorsa ve sözlerime karşı açık protesto bile beni ilgilendirmiyor, zira gerçeğin her kelimesinin doğası budur: Yüce ya da değil herhangi bir kadının onayını gerektirmiyor. Ve Yaradan’ın bilgisiyle ödüllendirilmiş her kim ise en ısrarcı olur.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,095