e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Michael Laitman > Kabala Kütüphanesi > Korona Virüsü > Koronavirüs Sonrası Toplumsal Huzursuzluk Tehlikesi, Bölüm 3

Koronavirüs Sonrası Toplumsal Huzursuzluk Tehlikesi, Bölüm 3

Uluslararası Çalışma Örgütü, Koronavirüs’ün mesleklerin yarısını ortadan kaldırabileceğini ve yaklaşık iki milyar insanın işsiz kaldığını yayınladı. İki milyar aileyi hiçbir imkân olmadan nasıl besleriz?

Çalışmayı doğru bir şekilde organize edersek ve emeğin meyvelerini adil bir şekilde dağıtırsak, herkes için yeterli olacaktır. Bütünsel bir toplumda yaşayan bir insan, kendini iyi ve rahat hissedecektir.

Ancak bunu başaramazsak, hayatta kalmak için başkalarıyla paylaşmanın daha iyi olduğunu kabul edene kadar, bizi karantinada evde oturmaya zorlayacak ve daha fazla insan hayatı t alacak virüsler tarafından yeniden saldırıya uğrayacağız. Bunu öğrenmek çok zor olacak.

Birçok ülkede huzursuzluk başladı: Lübnan’da bankalar yanıyor, ABD’de silahlı gösteriler düzenleniyor. Şiddetin patlak vermesi riski giderek artmakta. Egoizm öfkeyi körükler, Amerikalıların silah mağazalarından tüm silahları satın almış olmalarına şaşmamalı.

Şimdi sokaklara çıkacaklar ve hesaplaşacaklar, ilk önce hükümetle. Devletin nimetiyle süper zenginlerin ceplerine geçen devasa para miktarlarına dayalı olarak, ciddi bir ayaklanma olacak.

Açıkça, malların bölünmesi bile, aşılanması gereken yeni, sosyal olarak ilerici bir zihniyet gerektirir. Herkes, birbirimize yakınlaşmadıkça ve daha nazik olmadıkça, kendimizi birbirimizden uzaklaştırmamız gerekeceğini ve hem doğal hem de insan yapımı ciddi darbeler ve felaketler alınacağını net bir şekilde görmeli.

İnsanları daha genel, bütünleştirici bir şekilde düşünmeye ve birbirimize bağımlılığımızı hissetmeye ne zorlayabilir? Acı, hastalık ve ölüm karşısında herkes, dinlemeye ve dünyamızın saklanacak yeri olmayan, bütünsel, kapalı olduğunu doğrulamaya hazır olacak. Bu nedenle, herkesin eşit olması ve ortak bir ailenin parçası olarak hissetmesi için, birbirimize bu şekilde davranmak zorundayız.

Koronavirüs’ün yok olmasını ummak için hiçbir neden yoktur. Bu virüs değilse, başka bir virüs gelecek ve tıpkı bugün cansız, bitkisel ve hayvansal seviyelerinde olduğu gibi, bizi doğanın ortak bütünlüğü ile bağlanma noktasına getirecektir.

Epidemiyologlar, bu pandeminin en az bir buçuk ila iki yıl daha süreceğini tahmin ediyorlar. Yani Koronavirüs kalmak için burada, eğer değilse de sonuncudan daha iyi olmayan başka bir virüs gelecek.

İnsanlık yine de kendi tarafına doğru çekmeye ve kendi ihtiyaçları için devleti daha fazla sıkıştırmaya çalışmak yerine, egoizmini bastırmak ve herkesin eşit ve destekleyici olduğu, daha yuvarlak bir toplum biçimini benimsemek zorunda kalacak. Bu sadece daha yeni, daha kötü virüslerin görünümünü teşvik edecektir.

Bu konuda çok iyimserim çünkü darbeler düşünmemize yardımcı olur. Tehlike karşısında dünyanın nasıl durduğunu görüyoruz. Yeni virüsler bizleri daha da birleştirecek ve bize, doğru bağa, karşılıklı bütünsel sisteme giden yolu gösterecektir. Bizim bağ sistemimiz iyi ve doğru hale geldiğinde, tüm virüsler zararlıdan faydalıya dönüşecektir. Hepimiz iyi şanslar!

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,095