e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Bu Yazılan Çabadadır

Not 443

“Senin işin ne?  … Bir sineğin gelip bir Dalet’in taçına oturmasından, onu silip bir Reiş’e çevirmesinden bile korkuyorum. ( Iruvin 13).

“Sinek” yabancı düşünceler anlamına gelir. Dalet’e gelince (“Zohar Kitabına Giriş” in başlangıcına bakınız), Dalet, Keduşa‘da [kutsallıkta] ve Reiş Sitra Ahra’dadır [diğer tarafta]. O, silinebileceğini yani inancın silinebileceğini yazmıştır. Kankantom [siyah mürekkep] Ken [Kof-Nun, Gematria’da 150] nedenler anlamına gelir ki bu da bilmektir. “Yazar”, “Onları kalbinin tabletine yaz” anlamına gelir.  “Eksiklik ve fazlalık”, sağ (tarafın) veya solun eksikliğidir.

Kankantom Ken‘in iki katı anlamına gelir – saf Ken ve saf olmayan Ken.  Onlar eşit olduklarında, kişi inanç için yere sahiptir.

“Mürekkebin içinde”, çalışma olan siyahlık demektir çünkü yazı, esas olarak çabadır.  Yazdığı zaman, zaten Kan-Kan-Tom [Tom (İbranice: son)] olarak adlandırılan iki sezgi vardır çünkü tam olarak o zaman onun farkına varmak için yere sahiptir ve bununla yazar.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,095