e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

41. Mektup

1927, Londra

Değerli öğrencilerime, Yaradan onlarla olsun,

Mektubunuzu aldım, şimdi size giriş bölümünü gönderiyorum. Yazım düzenlemesini yapmadım ama onu nasıl düzelteceğinizi bileceğinize inanıyorum. Nakit yetersizliğinden buradan size kâğıt gönderemiyorum.

Giriş bölümü indeks ve referanslarla beraber muhtemelen bir buçuk sayfadan oluşuyor, sekiz sayfalık iki tam kitapçık olacak.

Giriş bölümü bütün halinde bölümler yok çünkü konular çok önemli, gördüğünüz zaman siz de anlayacaksınız. Bayrama yetişmesi için mümkün olduğunca çabuk hareket etmelisiniz.

Ve umalım ki her şey Yaradan ve bizim yararımıza olsun. Kırılmış olanı düzeltmek için yalnızca O’nun yasasına ve O’nun çalışmasına bağlanmalıyız.

Cevaplarımın özlemi içinde olmanızı anlıyorum. Bana gelince, çok yakınınızdaymışım gibi kendimi size gerçekten yakın hissediyorum. Neşenizi ve üzüntünüzü paylaşıyorum tıpkı aynı evde sizinle berabermişim ve karşılıklı konuşuyormuşuz gibi. Fakat siz iki ben bir biliyorum bu nedenle söyleyecek sözüm az.

Lütfen giriş bölümünün bütünlüğü ile ilgili yazdıklarıma göre hareket edin.

Yehuda

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,077